Category Archives: comezaujalo

TOP 2017

TOP 2017 – FILM

Rok 2017 končí. A nastává bilancování. Na filmovém blogu samozřejmě filmové. Jaké pro mě byly TOP snímky uplynulého roku? Pořadí je náhodné. Trochu mě mrzí, že jsem stále ještě neviděla Čtverec (Ruben Östlund) a 120BMP (Robin Campillo), které by se do přehledu třeba také dostaly. Mezi moji největší letošní filmovou výzvu pak patřilo dlouho odkládané seznámení se Star Wars 🙂

Continue reading TOP 2017 – FILM

Finále Plzeň 2017

Festival Finále Plzeň 2017

Dnes jsem se vrátila z kulatého 30. ročníku filmového festivalu Finále Plzeň (20 – 26. duben). Přehlídka české a slovenské tvorby vyvrcholí zítra, kdy porota vyhlásí nejlepší celovečerní film, dokument, televizní a internetový projekt. V rámci mého studia filmu jsem navštěvovala především televizní/internetovou sekci a udělala si tak docela zajímavý obrázek o tom, co u nás v loňském roce všechno vzniklo. Moje postřehy z festivalu si můžete přečíst právě tady 🙂

Continue reading Festival Finále Plzeň 2017

Filmový festival v Benátkách

Filmový festival v Benátkách – dojmy a pojmy

Jak jste si na mé facebookové stránce možná přečetli, vyrazila jsem na pár dní na filmový festival do italských Benátek. Už jsem zpět a ráda se podělím o svoje zážitky a předám pár rad, pro ty, kdo na festival někdy v budoucnu pojedou. Organizátoři příliš informací na oficiálních stránkách totiž neuvádí. Berte příspěvek tedy i jako menší manuál, protože nikde jinde na internetu praktické info (dress code, systém vstupenek, apod.) nenajdete. Především jsem ale viděla pár opravdu výjimečných filmů, které si nechci nechat jen pro sebe. Celebrity jsem nestopovala, v tomto ohledu možná zklamu, ale snad to nikomu vadit nebude, byl to totiž zážitek i bez nich!

Continue reading Filmový festival v Benátkách – dojmy a pojmy

Tohle je náš svět

Tohle je náš svět – Viggo Mortensen a jeho výchova

Film Tohle je náš svět (v orig. Captain Fantastic) se stal letošním držitelem divácké ceny na festivalu v Karlových Varech. Bohužel jsem tam snímek nestihla vidět, proto přišlo vhod včerejší promítání v kině Světozor. Byla jsem hodně zvědavá na způsob zpracování poměrně kontroverzního tématu a samozřejmě i úlohu Viggo Mortensena, kterého jsem už delší dobu nikde hrát neviděla. Několik mých postřehů z filmu uvádím v příspěvku níž.

Continue reading Tohle je náš svět – Viggo Mortensen a jeho výchova

Sebevražedný oddíl

Sebevražedný oddíl boduje navzdory špatným recenzím!

Komiksový snímek Sebevražedný oddíl (Suicide Squad) trhá v USA kasovní rekordy.

Uvedením Sebevražedného oddílu, společnosti Warner Bros. a D. C. Comics znovu vyzvali svého rivala, konkurenční Disney/Marvel a jejich univerzum. Rekordní výdělek 135 mil. dolarů za první víkend v USA (celosvětově 267mil dolarů), který převyšuje i prvotní tržby Strážců galaxie, drží nepříliš kladně hodnocený film nad vodou. Otázka však zní: Vydrží nadprůměrné výdělky, nebo bude snímek následovat osud Batmana vs Supermana a spadne dolů? Ať už je jeho budoucnost jakákoliv, Sebevražedný oddíl se zatím dokázal prodat.

Continue reading Sebevražedný oddíl boduje navzdory špatným recenzím!

Oscars

Filmový festival Benátky 2016

Od 31. 8. do 10. 9. 2016 se bude konat v pořadí už 73. ročník filmového festivalu v Benátkách. Každému se tak naskýtá jedinečná šance navštívit krásné italské město a navíc vidět nějakou tu filmovou premiéru. Já sama o tom tento rok velmi přemýšlím a je dost možné, že se tam na pár dní vydám. Není to úplně levná záležitost, ale ten zážitek bude určitě stát za to. Co se o letošním ročníků už ví?

Continue reading Filmový festival Benátky 2016

KVIFF 2016 - ohlédnutí

KVIFF 2016 – ohlédnutí za festivalem

A je to za námi! 51. ročník filmového festivalu v Karlových Varech v sobotu večer skončil a já jsem se včera vrátila domů. Od čtvrtka do soboty jsem stihla devět filmů, bezpočet kafí a nachodila po kolonádě, mezi jednotlivými kinosály, desítky kilometrů. Ale stálo to za to! Mé top tři filmy na festivalu rozebírám v příspěvku níž.

Continue reading KVIFF 2016 – ohlédnutí za festivalem

Filmový festival Karlovy Vary

Filmový festival Karlovy Vary 2016

Ahoj! Jako každý rok se i letos chystám na filmový festival v Karlových Varech (1. 7. – 9. 7. 2016) a už se nemůžu dočkat! Tentokrát se zúčastním posledních čtyř dní a doufám, že prvotní vlna návštěvníků už trochu opadne. V loňském roce byl jubilejní 50. ročník extrémní nejen teplotami, ale i množstvím (ne)filmových fanoušků. Opět se těším na brzké ranní vstávání, čekání na lístky, FILMY, noční party, nesnesitelnou únavu… ale hlavně na neopakovatelnou atmosféru, která mě každý rok ve Varech pohltí. Ale abych jen neplácala o svých pocitech, podívala jsem se do programu a vybrala pár filmů, které podle mě budou stát za to. See you soon in Vary!

Continue reading Filmový festival Karlovy Vary 2016

letní kina

Průvodce letním kinem v Praze 2016

Ačkoliv tomu dnes počasí nenasvědčuje, letní kina začala tento měsíc otevírat své brány a zvát návštěvníky na první filmy. Já tuhle zábavu v létě vyhledávám moc ráda a rozhodla jsem se udělat takový malý průzkum ohledně novinek, které letos Pražany v této oblasti čekají. Letní sezóna je krátká, a proto nezůstávejte doma nebo v uzavřených kinosálech, venku je lépe! Pokud i vy víte o nějakých super letních kinech, které jsem v příspěvku nezmínila, dejte mi vědět!

Continue reading Průvodce letním kinem v Praze 2016